hasta luego
alternative sound

úvod
o nás
about us
nahrávky
texty
koncerty
foto
vzkazy
kontakt
ladbuch

o nás

hasta luego jsou:

ladislav buchta - kytara
dan bartoš - housle, zpěv
milan skorčík - baskytara

1994  1999  2001  2004  2005 

V letech 1994-1999 hrál Láďa Buchta na svých občasných koncertech meditativní hudbu za pomocí čtyřstopého magnetofonu s předtočenými pásky. Doma pak zkoušel experimentovat s preparovanou kytarou, kytarou položenou na stole, se smyčcem, škrabkou na brambory (držadlo se namaže kalafunou) a různými efekty.

Výsledkem byly hlukové plochy s ambientní náladou. Občas nějakou takovou skladbu zařadil na koncertě, ale setkávalo se to spíše s nepochopením publika, které si s hudbou nemající pevný rytmus neumělo poradit.

V letech 1999-2002 byl členem skupiny Mimostojící, hrající alternativní rock. S ní natočil dvě demo CD - Islámský terorista (1999) a Za úsvitu v prázdném bytu (2002).

V roce 1999 také začal spolupracovat s houslistou Danem Bartošem, který prošel v devadesátých letech kapelami 2kpb, U Hřebíčků a Poslední výstřel. Od roku 2000 Dan Bartoš hraje také v kapele Dech noci (CD Živlům).

Oba hudebníci se pouštěli do dlouhých skladeb s přednatočeným základem. Šlo spíše o hudbu tady a teď, takže z té doby neexistují žádné zvukové záznamy. Vlastně pouze dvě malé ukázky na demo CD Kolory z roku 2001. Ale to už se skladby začaly zkracovat a melodie vylézaly na povrch.

Když byla nahrávka vybrána na pražský festival Alternativa 2001, bylo duo doplněno o tehdejšího bubeníka Dechu noci Petr Hopa Odstrčila. Zde plnil roli perkusisty a trio s minimem zkoušek odehrálo několik koncertů a vernisáží. To vše už pod názvem Hasta luego (Uvidíme se později).

Openhouse Bruntál

Po odchodu P. Odstrčila pokračovali dále jako duo, až se objevil perkusista Ondra Malík. S ním přišel nový impuls a nová chuť to vše pojmout jinak. Skladby se ještě více zkrátily a objevily se náznaky písní.

S Ondrou

V létě 2004 došlo na první demo CD ze studia. Ve známém prostředí studia James v Kobeřicích vznikla poměrně slušná nahrávka. Krátce po nahrání se k triu připojila houslistka a zpěvačka Renáta Ulmannová, která prošla v osmdesátých letech soubory Tibia, Dr. Swing, aby v roce 1990 založila soubor Simeon, s nímž nahrála dvě CD - Gili me'od a Vejdi dál. S tímto souborem absolvovala týdenní turné po Anglii. Dnes je také členem souboru Vedlejší účinky. S jejím příchodem se v Hasta luego začalo ještě více pracovat se zpěvem jako dalším obohacujícím nástrojem.

Vysoké Mýto

Na podzim 2004 však odchází O. Malík. Kapele se podařilo ihned najít náhradu a pokračovat bez přerušení. Novým členem se stal bubeník Ivo Samiec.Ten prošel různými ostravskými kapelami. V roce 2003 se stal členem rockových RK-130 a v následujícím roce nastoupil do symfonického orchestru Slezského divadla v Opavě a taky do Dechu noci.

Hasta luego 2004

V prvních měsících roku 2005 skupina nahrála (opět ve studiu James v Kobeřicích) 10 skladeb, které se poté podařilo vydat v dubnu 2005 u firmy Black Point Music jako první oficiální CD. Na nahrávce se podíleli vedle čtyř základních členů Hasta luego i Ondra Malík, Jan Kohlíček, Milan Skorčík a Petr Strnadel - hudebníci z okruhu krnovské scény.

Konec roku 2005 s sebou opět přináší změny v obsazení. Renáta Ulmannová se usadila ve východních Čechách a další spolupráce by byla velmi komplikovaná. Současně odchází z kapely Ivo Samiec. Novým členem se stává prostorově výrazný baskytarista Milan Skorčík (dříve Otřes, Diletant Music Orchestra). Trio částečně opouští hraní s předtočenými pásky a hraje živě, hlasitěji, s větším důrazem na zpěv a rytmus než tomu bylo doposud.

S Milanem

nahoru